Ak Parti Şarköy İlçe Başkanı Engin Sadunoğlu, Gazetemizi Ziyaret Etti - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

Ak Parti Şarköy İlçe Başkanı Engin Sadunoğlu, Gazetemizi Ziyaret Etti

Ak Parti Şarköy İlçe Başkanı Engin Sadunoğlu ve Şarköy Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Turgay Polat Gazetemizi ziyaret ederek imtiyaz sahibi Ayten Çağlar ve sorumlu yazı işleri müdürü Nuri Çağlar ile siyaset ve Ak Parti’nin hizmetleri üzerine uzun uzun sohbet etti.

08-10-2018 | 01:33

Başkan Engin Sadunoğlu: “Ankara’nın rüzgarını, Şarköy’de estirip satranç oyununda ki gibi yerel seçimde taşları yerine oturtarak belediye başkanlığı seçimini kazanacağız”

20 yıldır Süleyman Altınok başkanlığında ki Şarköy Belediyesinin kurumsal kimliğinin zedelendiğini, şehircilik anlamında bir arpa boyu ilerleme olmadığını vurgulayan Ak Parti Şarköy İlçe Başkanı Engin Sadunoğlu:

“Kaybolan yılları fazlasıyla telafi edeceğiz”

Büyükşehir yasasından sonra mahalle statüsüne geçen köylerde ki gayrimenkullerin sürekli satılmasını sert bir şekilde eleştiren Başkan Engin Sadunoğlu, “Köylü vatandaşlarımızın yıllarca imece usulü ile köylerine kazandırdıkları gayrimenkuller yok pahasına satılıyor. Ne var ki elde edilen gelir ile o köye tek kuruşluk yatırım yapılmıyor. Şarköy Belediyesi yüksek meblağlarda bir borcun içindedir. Bununda nedeni aşırı müsrifliktir”

Başkan Engin Sadunoğlu ve Başkan yardımcısı Turgay Polat yoğun çalışma temposu içinde gazetemizin idare merkezini ziyaret ederek Şarköy Haber Gazetesi Sorumlu Yazı işleri Müdürü Nuri Çağlar  ile siyaset ve Şarköy’ün sorunları üzerine uzun uzun sohbet etti.

Ak Parti Şarköy İlçe Başkanı Engin Sadunoğlu, 2 dönem Belediye meclis üyeliği yaptıktan sonra 3 dönem belediye başkanı seçilen yaklaşık 20 yıl belediye başkanlığı yaparak Şarköy ilçesinin genel sorunlarını çözemeyip ilçemizi geriye götüren  Belediye Başkanı CHP’li Süleyman Altınok 20 yıldan bu yana bu makamda görev yaptığını,ancak Şarköy’ün ihtiyacı ve Şarköy’lülere layık olan hizmetleri veremediğini vurguladı.

20 yıldır,CHP’li Süleyman Altınok  başkanlığında ki Şarköy Belediyesinin kurumsal kimliğinin zedelendiğini, şehircilik anlamında bir arpa boyu ilerleme olmadığını vurgulayan Ak Parti Şarköy İlçe Başkanı Engin Sadunoğlu, “Kaybolan yılları fazlasıyla telafi edeceğiz” dedi.

Ak Partinin Şarköy’de almış olduğu seçimi kaybederek 2 dönemdir Şarköy belediye başkanlığı seçimlerini bazı hatalar nedeniyle kazanamadığını vurgulayan Başkan Engin Sadunoğlu, “Ankara’nın rüzgarını Şarköy’e estirip satranç oyununda ki gibi yerel seçimde taşları yerine oturtarak Şarköy Belediye Başkanlığı seçimini kazanacağız” dedi.

Ak Parti Şarköy İlçe Başkanı Engin Sadunoğlu, 2019 yerel seçiminde Şarköy halkının karşısına dinamik, dürüst, ahlaklı, bilgili, donanımlı, cesur, kararlı ve insani ilişkileri yüksek düzeyde olan bir belediye başkan adayı çıkaracaklarını vurgulayarak, “Partimiz, Şarköy belediye başkan adayı ile ilgili çok titiz çalışmalar içindedir. Öyle bir belediye başkan adayı çıkaracağız ki kadirşinaz Şarköy’lü hemşehrilerimiz, (İşte şimdi oldu! Bu adaya gözü kapalı oy veririm) diyecekler. Bizim adayımız seçimde halkımızın tam olarak güven ve desteğini alarak belediye başkanı seçilecektir. Parti olarak görevimiz adayımızı vatandaşlarımıza en iyi bir şekilde anlatmak olacaktır. 2019 yerel seçiminde Şarköy belediye başkanı seçilecek, Ak Partinin adayı olan arkadaşımız belediye başkanı seçildikten sonra ikinci beş yıllık dönemin koltuk hesaplarını yapmayacak, gecesini, gündüzüne katıp, Şarköy’ümüzün  hizmette kaybolan yıllarını telafi etmek için çalışacaktır. Ak Parti olarak biz bunları gerçekleştireceğiz. Ankara’nın hizmet rüzgarını Şarköy’ümüze kesintisiz bir şekilde estireceğiz” dedi.

Ak Parti Şarköy İlçe Başkanı Engin Sadunoğlu, 2009-2018 yılları arasında geçen 9 yılın Şarköy için kayıp yıllar olduğunu vurgulayarak, “Şöyle bir Şarköy’e göz gezdirelim. Caddeleri, sokakları karışmış, aşırı düzensiz bir Şarköy göreceğiz. Şöyle Şarköy çarşısına bir göz gezdirelim. Ne düzen var, ne intizam. Yaya kaldırımları, dükkanların, mağazaların vitrini haline gelmiş. Yayalar bu nedenle araç yollarında yürüyorlar, hayatları tehlikede. Çarşı içinde ki cadde ve sokaklar işgal edilmiş. Cuma ve Salı günleri  mahalle aralarına kurulan  pazar nedeniyle sokaklarda ve caddelerde adım atacak yer yok. Bir hastalık, bir yangın olayı meydana gelse sokak ve caddelere ambulans ve itfaiye girmesi mümkün değil. Hangi çağdayız? Sebze ve meyveler yerlere serilmiş, yırtık, pırtık, kirli mikrop yuvası haline gelmiş bezlerin üzerine dökülmüş. Allah aşkına böyle belediyecilik olur mu? 9 yıldır Şarköy’de yatırım hizmeti yok. Belediye Başkanı CHP’li Süleyman Altınok, büyükşehir yasasından sonra tutturdu, para yok  fakir belediyeyiz edebiyatı.(Şarköy’ün paraları Tekirdağ Büyükşehire gidiyor) diye. İyi de kardeşim, 2009-2014 yılları arasında böyle bir şey yoktu. Belediyenin tüm gelirleri senin kasandaydı. 2009-2014 yılları arasında ki belediye gelirlerine göz atalım, bir de verilen yatırım hizmetlerine göz atalım. Gelire göre yatırım hizmetleri arasında büyük olumsuz fark var. Çünkü Şarköy Belediyesi tutturdu bir sosyal belediyecilik hikayesi, paralar müsrifçe, çuvalla harcandı. Ne var ki sosyal belediyecilikten de eser yok” dedi.

Büyükşehir yasasından sonra mahalle statüsüne geçen köylerde ki gayrimenkullerin sürekli satılmasını sert bir şekilde eleştiren Başkan Altınok, “Köylü vatandaşlarımızın yıllarca imece usulü ile köylerine kazandırdıkları gayrimenkuller yok pahasına satılıyor. Ne var ki elde edilen gelir ile o köye tek kuruşluk yatırım yapılmıyor. Şarköy belediyesi yüksek meblağlarda bir borcun içindedir. Bununda nedeni aşırı müsrifliktir” dedi.

Ak Parti Şarköy İlçe Başkanı Engin Sadunoğlu, Ak Parti iktidarlarının 16 yıldan bu yana Türkiye’nin dört bir yanına Cumhuriyet tarihinin en büyük ve en önemli hizmetlerini verdiğini belirterek, “Şarköy’ümüzde Can Gürsoy’la aldığımız seçimde 5 yıl boyunca Şehit Neşe Alten okulunu,Anadolu Lisesi okulu ve Kız Yurdu,Zübeyde Hanım Anaokulunu,Türk Hava Kurumu binasını,Adliye ve Kaymakamlık binasını yaptık. 2 dönemdir Ak Parti, belediye başkanlığı seçimlerini kazanamıyor. Ne var ki Şarköy’de seçim kazanamıyoruz deyip, Halkı hiçbir zaman cezalandırmayı düşünmedik. Tam aksine Ak Parti hükümetinin önemli hizmetlerinden Şarköy’ümüzede getirdik” diyerek halen Şarköy’de devam eden hizmetler hakkında şu bilgiyi verdi. “Projeler sırasıyla yapılıyor. Yatırım hizmetlerini en kısa sürede bitirerek Şarköy’lünün hizmetine kazandıracağız Şarköy Devlet hastanesi önümüzdeki günlerde hizmete girecek. Şarköy ilçemizin  50 yıllık içme suyu sorununu Çokal Barajıyla  çözdük. İnşaatı 25  yıldır duran Kültür merkezini tamalayıp Halkeğitimin hizmetine verildi. Saray bayırı mevkiine elektirik Trafo merkezi yaparak ilçenin elektirik sorununu çözdük. Uçmak dere yolunu asfalt yaparak tekirdağa kadar ulaşımı sağladık.Karıştıran ve Kavak yollarını genişletip asfalt kapladık.Bunuda yeterli görmeyip önümüzdeki yıl duble yol yapacağız.Şarköy CHP’li Belediye başkanı Doğalgazı belediye olarak getirdiğini her fırsatta söylerken durduğunda hükümet partisi durdurdu diyerek beceriksizliğini Ak Partiye yani bize yüklemesinide siyasi nezaketsizlik olarak kınıyorum. Oysaki belediye başkanı sıkıntıları bizimle paylaşsa bizler milletvekillerimizi arayarak sorunun çözümü için çalışırız. Belediye Başkanlığı seçimini kazandığımız zaman şarköy’e daha büyük yatırım hizmetleri gelecek. Hizmetlerimizle vatandaşlara dokunacağız. İlçe Başkanlığı olarak biz de vekillerimiz ile birlikte hizmetlerin takipçisi olacağız. Şarköy halkının iktidar partisinin yanında olacağına inanıyoruz ”dedi.

Ziyaretinden dolayı Ak Parti Şarköy İlçe Başkanı Engin Sadunoğlu ve Başkan yardımcısı Turgay Polat’a teşekkür eden Gazetemizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Nuri Çağlar  “Siyasi partiler demokrasinin temel taşlarıdır. 17 yıldır, Türkiye’nin yönetimini tek parti olarak gerçekleştiren Ak Parti bu güne kadar ülkemize önemli hizmetler kazandırdı. Zaman zaman bu hizmetlerden Şarköy ilçemiz pek  faydalanmadı geçtiğimiz hafta 17 maddelik Şarköy’ümüzün 35 yıldır yapılamayan Küçük Sanayi sitesi,4 yıllık fakülte, Çevre Yolu, Eğitimdeki kalitenin yükseltilmesi gibi konuların ivedilikle çözülmesini, Ben bir gazeteci olarak iktidar partisi olan Ak Partinin yerel basının sorunlarına daha ilgili olmasını bekliyorum. Bilhassa Basın-İlan kurumunun resmi ilan dışında ki özel reklamlarla ilgili tutumu yerel basını çok zor şartlar içine sokmaktadır. Şu anda Şarköy’de devam eden Ak Parti hükümetinin yatırım hizmetlerinden yeteri kadar pay alamadığı  CHP’li Büyükşehir ve Şarköy belediyesinin hizmetlerinden  memnun değilim” şeklinde konuştu.

 

 
ETİKET :  

Tümü