ALPAY VAR BAŞKANLIĞINDA İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

ALPAY VAR BAŞKANLIĞINDA İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

22-04-2019 | 12:31

ALPAY VAR BAŞKANLIĞINDA İLK MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

31 Mart yerel seçimlerinde halkımızın oylarıyla seçilen Şarköy Belediye Meclisi görevine başladı.Şarköy Belediye Meclisi ilk toplantısını 17 Nisan Çarşamba günü Kent Müzesindeki Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirdi.           

Belediye Başkanı Alpay Var başkanlığında yapılan toplantıya CHP'li üyeler Zekeriya Güven, İlyas Keklik,Nafis Selçuk Güvenilir, Neşet Yavuz, Ahmet Yalçın Başer, Zekai Can, Yasemin Çavuşoğlu, Mehmet Ali Kırca,Gülten Yanık, Ak Partili üyeler Bahadır Keresteci, Sedat Of, Cafer Öztürk, Recep Mert Coşkun, Tuncer Arslan,Sercan Yılmaz katıldı.          .

Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan meclis toplantısında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alpay Var "Belediyemizin değerli meclis üyesi arkadaşlarım, bugün ilk meclis toplantımızı gerçek leştiriyoruz. Yeni seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyor,hayırlı olmasını diliyorum.

Alacağımız kararların ilçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Hep birlikte Şarköy'ümüz için güzel hizmetler vereceğiz." dedi.              .

Meclis Katipliği seçimine kadar Meclis Katipliği görevini kanun gereği en genç üyeler Recep Mert Coşkun

ve Sercan Yılmaz yaptı.       .

Meclisin ilk toplantısı olması nedeniyle bazı görevlere ve komisyonlara üye seçimleri yapıldı. Toplantıda

yapılan seçim sonunda yapılan görevlendirmeler şöyle:

 Meclis 1. Başkan Vekili:Zekeriya Güven (CHP) Meclis 2. Başkan Vekili: Zekai Can (CHP)              Meclis Katipliği: Gülten Yanık (CHP), Yasemin Çavuşoğlu (CHP) Encümen Üyeliği: İlyas Keklik (CHP), Gülten Yanık (CHP) Plan ve Bütçe Komisyon Üyeliği: İlyas Keklik (CHP),Yasemin Çavuşoğlu (CHP),Mehmet Ali Kırca (CHP),Sedat Of (AKP), Sercan Yılmaz (AKP) İmar Komisyon Üyeliği:Zekeriya Güven (CHP), Nafiz Selçuk Güvenilir (CHP),Ahmet Yalçın Başer (CHP),Recep Mert Coşkun (AKP),Bahadır Keresteci (AKP) Marmara Boğazlar Belediyeler Birliği: Asil: Zekai Can (CHP), Yedek: Mehmet Ali Kırca (CHP)               Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği: Asil: Yasemin Çavuşoğlu (CHP), Zekeriya Güven (CHP), Yedek:

İlyas Keklik (CHP)               .

Toplantıda Şarköy Belediyesinin 2018 yılı Faaliyet raporu okundu ve onaylandı.Faaliyet raporu okunurken

Belediye Başkanı Alpay Var yerini geçici olarak Meclis Başkan Vekili Zekeriya Güven'e bıraktı.                       Diğer gündem maddesinde Belediye Başkanı Alpay Var'a sözleşme yetkisi verildi. Belediye Şirketi yetki devri kararı onaylandı.Toplantının son gündem maddesinde ise Ziya Enginin 05-04-2019 tarih ve 62803

sayılı 18. madde uygulaması talepli dilekçesi görüşüldü.Bu talep imar komisyonuna sevk edildi.                            

 Toplantıda gündem dışı madde olarak geçtiğimiz günlerde yıkımı tamamlanan Şarköy Öğretmenevi binasının lejant değişikliği ile ilgili meclis kararının iptal edilmesi görüşüldü. Bilindiği üzere 1 Şubat

2017 tarihli Şarköy Belediye Meclisi toplantısında Şarköy Öğretmenevi binasının Şarköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli yapılması için lejant değişikliği kararı verilmişti. Daha sonra Uygulama Oteli yapılması ile ilgili herhangi bir gelişme olmayınca 5 Haziran 2018 tarihli Şarköy Belediye Meclisi toplantısında lejant değişikliğine ait Belediye Meclisi kararının iptal edilmesi görüşülmüş ve çalışmaların devamına karar verilmişti.Belediye Meclisi Öğretmenevi arazisine uygulama oteli yapılması ile ilgili daha önce almış olduğu meclis kararını oy birliği ile iptal etti. Şarköy Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının 2 Mayıs Perşembe günü saat 14.00 de yapılmasına karar verdi.Toplantının sonunda Belediye Başkanı Alpay Var tarafından belediye meclis üyelerine meclis üyeliği rozeti takıldı.                            
ETİKET :  

Tümü