‘‘Amacımız Sürücü Belgesi Vermek Değil Bilinçli Sürücüler Yetiştirmektir’’ - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

‘‘Amacımız Sürücü Belgesi Vermek Değil Bilinçli Sürücüler Yetiştirmektir’’

03-08-2019 | 15:24

Tekirdağ Şarköy ilçesin1987 tarihinde Merhum Reşat Yaman Tarafından kurulan Aile Şirketi olarak eğitim ve öğretim hizmetine başladı. 33 yılık geçmişi olan Sürücü Kursu Özel Yaman Sürücü Kursu ile Faaliyetine devam ederken Şarköy’de 11 bin kişiye sürücü belgesi verdi. Gazetemize açıklamada bulunan Özel Yaman Sürücü Kursu Kurucusu Merhum Reşat Yaman’ın torunu Ege Üniversitesi Gıda mühendisi (30) Şimay Şık ;
“1997 yılında rahmetli dedem Reşat Yaman’ın kurmuş olduğu Özel Yaman Sürücü kursu kuruluşunun 33 yılında önce dedelere, babalara oğullara ve torunlara olmak üzere 33 yılık hizmetimizde Şarköy ve köylerinde 11 bin kişi bizden aldığı eğitim ile ehliyet sahibi olmuştur. Başarılı kadromuz sayesinde imtihan sonuçlarının ortalaması %80 seviyelerindedir.
Teorik derslerimizde en iyi şekilde dizayn edilmiş ferah ve aydınlık sınıflarda projeksiyon cihazlarıyla görsel eğitim verilmektedir. İki hafta süren teorik eğitim tamamlandıktan sonra direksiyon eğitimlerimiz başlar. Adaylarımıza direksiyon eğitiminde Simülatör aracı ile sanal ortamda trafiğe hazırlık eğitimi verilmektedir. Simülatör aracıyla aldıkları ön eğitimden sonra kursiyerlerimiz gerçek araç eğitimine hazır hale gelirler.Direksiyon çalışmalarına servis araçlarımızla götürülüp geri getirilmektedir. Ayrıca Direksiyon sınavlarına da adaylarımız servisle götürülmektedir.
Kursun ana hedefi adaylara gerek teorik gerekse pratik anlamda en iyi eğitimi verebilmek, trafik canavarını evinde yok etmektir. Kursun sağlık dersleri eğitim uzmanları tarafından verilmektedir. Motor ve trafik dersleri de alanında tecrübeli, bu işe yıllarını vermiş değerli hocalar tarafından verilmektedir.
Kurumumuzda koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi her zaman ön planda tutulmaktadır. A,A1 , A2, B sınıfı Direksiyon eğitiminde kullanılan araçlarımızın tümü son modeldir. 30 Kişilik Klimalı sınıflarda teorik ders rahatlığı, sınıflar teknolojinin gerektirdiği tüm eğitim araç ve gereçleri ile beraber yeni alınan simülatör ile donatılmıştır
Rahmetli dedem Reşat Yaman’dan devir aldığımız kaliteli hizmet 33 yıllık tecrübe bilinciyle marka olmuş Yamanlar sürücü kursu olarak misyonumuz sürücü belgesi vermek değil bilinçli sürücüler yetiştirmektir”dedi.
ETİKET :  

Tümü