Atatürk Büstüne Yapılan Saldırıya Şarköy Siyasilerinden Tepki - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

Atatürk Büstüne Yapılan Saldırıya Şarköy Siyasilerinden Tepki

04-04-2021 | 20:12

Tekirdağ Marmara Ereğlisi Yeniçiftlik Mahallesi’nde bulunan 3 okulda Atatürk büstüne atanamayan fizik öğretmeni G.D. tarafından hakaret içerikli yazılar yazıldı ve sprey boyalarla zarar verildi. Şarköy’ün siyasi isimleri de bu duruma sessiz kalmadı. Birçok siyasi isim yapılan bu saldırıyı kınadı.


Cumhuriyet Halk Partisi Şarköy İlçe Başkanı Birol Taner yaptığı açklamada: “Marmara Ereğlisi ilçemizde bulunan Yeniçiftlik Nizamettin Demirdöven İlköğretim Okulu’nda Ülkemizin kurucusu Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün büstüne yönelik vatan hainleri tarafından yapılan çirkin eylemi alçakça buluyor ve şiddetle kınıyoruz. Birliğimizin sembolü olan Ulu Önderimizin büstünü karalamaya çalışsanız da Tekirdağ’da asla Kalbimizdeki Mustafa Kemal Atatürk sevgisini söküp atamayacaksınız!
Türkiye Cumhuriyeti ebediyen Atatürk’ün izinde var olacaktır. Kalplerimiz sonsuza kadar Cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı olarak atmaya devam edecektir”dedi.


Milliyetçi Hareket Partisi Şarköy ilçe başkanı Gökhan Yıldız yaptığı açıklamada :
“Saygıdeğer Tekirdağlı hemşerilerimiz,
Marmaraereğlisi ilçemizde bulunan okullarımızın bahçesinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız, İstiklal mücadelemizin lideri ve Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün heykeline milletimizin maneviyatında tahrip düzeyi yüksek, planlı, bir merkezden yönetildiği açık provakatif, hain ve alçakça saldırılar olmuştur.
Yapılan bu tür alçakça saldırılar milletimizin sarsılmaz bütünlüğünü bozamayacaktır.
Ülkemiz üzerinde oyun kurmak için el ovuşturan, fırsat kollayan karanlık zihniyetin kendi gibi hain ve kargaşayı hakim kılmak isteyen planları bu saldırılarla gün yüzüne çıkmıştır.
Milletimizi ayrıştırmak için ellerindeki nifak tohumlarını ekmek istemelerinin amacı budur. Ancak Bu hainler dün başaramadılar bugün de başaramayacaklardır. Ama unuttukları bir şey; nerede bir örgüt sevdalısı, bölücü, provokatif eylemci, ötekileştirme meraklısı varsa Milliyetçi Hareket Partisi bunların alayına yeter, topunun tezgahını bozar.
Hiç kimse ülkemizin kurucu değerlerini emanetlerini çiğnemeye kalkamaz. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK Türk milletinin ortak değeri kurucu kahramanı, rahmet ve minnetle andığımız önderimizdir. Mustafa Kemal ATATÜRK’e hakaret ve hıyanet vatan hainliğidir.
Kolluk kuvvetlerimizin en kısa sürede bu alçak saldırıyı gerçekleştiren hainleri yakalayıp adalet karşına çıkaracağından şüphemiz yoktur”dedi.
Demokratik Sol Parti Şarköy İlçe Başkanı Ferhat Çolak yaptığı açıklamada “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 28 Mart 2021 pazartesi günü Yeniçiftlik Belediye Ortaokulu,Yeniçiftlik Nizamettin Demirdöven İlkokulu,Marmaraereğlisi Opet Anadolu Lisesinin ve Marmaraereğlisi 15 Temmuz Lisesi bahçesinde bulunan Atatürk büstlerine yapılan çirkin saldırılarıları şiddetle kınıyorum”dedi

 
ETİKET :  

Tümü