BELEDİYE BAŞKANLARI FIRTINA SONRASI HASARI YERİNDE İNCELEDİ - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

BELEDİYE BAŞKANLARI FIRTINA SONRASI HASARI YERİNDE İNCELEDİ

TEKİRDAĞ’ın Şarköy ilçesinde etkili olan sağanak ve fırtınadan evlerin çatıları uçtu, ağaçlar devrildi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var fırtınadan zarar gören mahallelerde incelemede bulundu.

13-01-2021 | 22:14

Şarköy’ün Yeniköy ve Kızılcaterzi Mahalleleri'nde akşam saatlerinde etkili olan sağanak ve fırtına, yaşamı olumsuz etkiledi. Fırtınada bazı evlerin çatıları uçtu, telefon direkleri ile ağaçlar devrildi. Üzerine ağacın devrildiği otomobilde ise hasar oluştu. Çatıları uçan ahırlardaki hayvanlar başka ahırlara götürüldü. 


‘HALKIMIZIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ’

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy Belediye Başkanı Alpay Var,CHP Şarköy İlçe Başkanı Birol Taner ile daire müdürleriyle hasar tespit çalışmasında bulundu.  Albayrak, "Yeniköy ve Kızılcaterzi Mahallesi sakinlerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Şiddetli yağış ve fırtınadan dolayı zarar gören vatandaşlarımız için büyük üzüntü duyuyorum. Can kaybının yaşanmamış olması tek tesellimiz. El birliğiyle vatandaşlarımızın yaraları sarılacaktır. Ekiplerimiz yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı teyakkuzda. Her zaman, her durumda olduğu gibi yine halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz.  Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın" dedi. Tekirdağ Büyük Şehir İtfaiye Amirliği ve Şarköy Belediye ekipleri çatıları uça evlerin üzerlerin geçiçi önlem için buranda kaplayarak evdeki eşyaların zarar görmemesin için önlemler aldı.
ETİKET :  

Tümü