BİR İSTİFA DA TEKİRDAĞ’DAN - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

BİR İSTİFA DA TEKİRDAĞ’DAN

22-09-2019 | 12:37

AK Parti Tekirdağ eski İl Başkanı Ahmet Akçay, partisinden istifa ettiğini duyurdu. 
Ahmet Davutoğlu’nun istifasının ardından AK Parti Tekirdağ eski İl Başkanı Ahmet Akçay, partisinden istifa ettiğini duyurdu.

AK Parti 5. Dönem Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay, sosyal medya hesabında yaptığı açklamada partisinden istifa ettiğini duyurdu. Bir süredir siyasi kulislerce Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı yeni partide görev alacağı konuşulan Akçay’ın istifası, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

‘’DEĞERLER SİYASETİNİN İZİNDEN YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ’’

AK Parti Tekirdağ eski İl Başkanı Ahmet Akçay, istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘’Tekirdağ İl Başkanı olarak görev yaptığımız, yüzlerce ve binlerce teşkilat mensubu kardeşimizle birlikte omuzlayıp büyütmek için gayret ettiğimiz AK Parti’miz ile bugün itibariyle bir yol ayrımına geldiğimizi üzülerek belirtmek istiyorum. Değerler siyasetinin izinden yürümeye, kişisel ikbal kaygılarını değil; ilkeleri ve değerleri önceleyen siyaset anlayışının savunucusu olmaya ve memleketimize hizmet yolunda gayret göstermeye devam edeceğiz.Tekirdağ kamuoyuna saygıyla arz ederim.’’

Akçay’ın yanısıra 5. Dönem il Başkan Yardımcısı Recep Nişancı AK Partiden istifa etti.

AKÇAY’DAN MESTAN ÖZCAN’A ZEHİR ZEMBEREK CEVAP

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan’ın AK Partiden istifa eden Ahmet Akçay ve Recep Nişancı için ‘Onlar hiçbir zaman AK Partili olamamışlar’ açıklamasına Eski İl Başkanı Ahmet Akçay cevap verdi.

Ahmet Akçay cevabında şu sözleri söyledi; “Mestan beyin demecini okuyunca farkında olmadan gülümsemişim. Çünkü nereden baksanız tutarsızlık. İlk olarak demokratik ülkeyiz isteyen ayrılabilir diyor, sonrasında partili olamamışlar diyerek hangi kritere göre anlayamadığımız bir yargıya varıp hiç AK Partili olamadılar diyor.

Bizim yurt dışı yasağı konulanların, miting meydanına dahi alınmayanların, haklarında soruşturma açılanların partili olup olmadığını sorguladığımız, bunlar partili olamamış dediğimiz oldu mu hiç? Olamaz da. Kişi kendini nasıl tanımlıyorsa, nerede hissediyorsa öyledir. Sonra itibarlı bir görev yapmaktan nasıl bahsedeceksiniz?

RECEP TAYYİP ERDOĞAN İSMİ TEPKİ ÇEKİYOR GÖNDERMESİ

Kaldı ki geçtiğimiz yerel seçim döneminde kendilerine göre strateji olan “Bu bölge de AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan öne çıkarılınca tepki çekiyor kaybediyoruz. O yüzden “Tekirdağlı Mestan” üzerinden kampanya yapmak seçmenin aklıyla alay etmek değil de nedir? Meseleye böyle bakıp, sonrada ‘Onlar zaten partili olamamışlar’ demek ne kadar samimi Tekirdağlıların takdirine bırakıyorum” dedi.
ETİKET :  

Tümü