CHP’den Turizm Derneği’ne Ziyaret - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

CHP’den Turizm Derneği’ne Ziyaret

04-10-2020 | 23:30

Şarköy Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı, 27 Eylül Dünya Turizm Günü münasebetiyle Şarköy Turizm ve Tanıtma Derneğine ziyarette bulundu.
Sivil Toplum Kuruluşlarının düşüncelerini her zaman önemsediklerini belirten Şarköy CHP ilçe Başkanı Birol Taner,” Şarköy Turizm ve Tanıtma Derneği’ne ziyarette bulunarak Turizm Derneği Başkanı Cüneyt Keresteci ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldik. Masmavi denizi, eşsiz sahili, muhteşem doğası, bin yıllara uzanan tarihiyle Şarköyümüzün Marmaranın incisi… İlçemizin tanıtılmasına katkı sunan tüm turizm işveren ve emekçilerine teşekkür eder, Dünya Turizm Günü'nü kutlarım” dedi.

Şarköy Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Birol Taner ve ilçe yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Şarköy Turizm Derneği Başkanı Cüneyt Keresteci ise Dünya Turizm Günü’nü kutlayarak şu ifadelere yer verdi; “27 Eylül Dünya Turizm Günü, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü tarafından ilk kez 1979 yılında kabul edilerek kutlanmaya başlanmış olup, ülkemizde ise 2002 yılından beri kutlanmaktadır.
Turizm son zamanlarda dünyada gelişen tüm olumsuz koşullara rağmen muhakkak ki sürdürülebilirlik ve sorumluluk bilinci ile yürütülmesi ve zor koşullara rağmen ayakta kalması gereken önemli bir sektördür. Turizmin kaynağı olan kültür ve çevre insanlığın en büyük miraslarındandır. Turizm sektörünün yükünü omuzlayan sorumlu profesyoneller ve sorumlu tüketiciler olarak görevlerimizin bilincindeyiz. Dünya’nın barış, huzur ve sağlık ortamına en fazla ihtiyacı olduğu bu günlerde, Her şeyin bir an önce normale dönmesi umuduyla, Turizme gönül veren ve sektörde emeği geçen tüm Turizm kahramanlarının Dünya Turizm Günü'nü kutluyor, başarılar temenni ediyorum.” dedi.
Ziyaretler sohbet ortamında devam ederken karşılıklı fikir alışverişlerinde de bulunuldu.
ETİKET :  

Tümü