Din görevlisinden emekli komutanına vefa ziyareti - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

Din görevlisinden emekli komutanına vefa ziyareti

20-06-2021 | 00:16

Tekirdağ Şarköy’de Şarköy Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Yaşar Özen Jandarma Teşkilatının 182. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle Emekli Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ö. Cengiz Kurtar’ı ziyaret etti.
Ülkemizde emniyet ve asayişin tesisi için oldukça güç ve önemli bir vazifeyi ifa eden Jandarma Teşkilatının 182’nci kuruluş yıl dönümünde, Şarköy Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Yaşar Özen Emekli Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ö. Cengiz Kurtar’ı ziyaret ederek Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından “İslam İlmihali” kitabını hediye etti.
Şarköy Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Yaşar Özen yaptığı açıklamada; “Diyarbakır İli Çermik İlçe Jandarma Komutanlığı’nda 1982/1 tertip olarak vatani görevimi ifa ederken Jandarma Kıdemli Başçavuş İdari İşler Astsubayımız olan ve emekliye ayrılan Ö. Cengiz Kurtar Komutanım başta olmak üzere, Vatanın korunması, devletin dirliği, milletin huzur ve güvenliği için üstün görev bilinci ile fedakarca görev ifa eden Jandarma Teşkilatı’nın 182. kuruluş yıl dönümünü kutluyor; Aziz vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.” İfadelerine yer verdi.
Emekli Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ö. Cengiz Kurtar da, ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, teşekkür dileklerini iletti.
ETİKET :  

Tümü