DSP'li Önder Aksakal'dan CHP liderine 'Ya sen ne içiyorsun' - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

DSP'li Önder Aksakal'dan CHP liderine 'Ya sen ne içiyorsun'

07-03-2019 | 14:25

DSP'li Önder Aksakal'dan CHP liderine 'Ya sen ne içiyorsun'

 Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu isim vermeden eleştirdi. Aksakal 'Ya sen ne içtin kardeşim, bu içtiğinden bize de söyle de biz de kendimize gelelim. Ne içiyorsun sen?" dedi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Trakya'nın demokratik solcuların toprağı olduğunu belirterek, "Bu topraklar demokratik solcuların toprakları. Demokratik Sol Parti, 33 sene önce işçinin emekçinin hak arayışından doğmuş bir partidir." dedi.

Aksakal, Trakya programı kapsamında Şarköy ilçesine geldi. , Ahmet Doğan Küçük Meydanında  otobüs üzerinden partililere seslenen Aksakal, iktidarın politikalarını eleştirdi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Yaman ve Şarköy Belediye Başkan Adayı Hasan Hakan Bayraktar’ı tanıtan Aksakal, daha sonra Tekirdağ kent merkezine geçti. Yıldızı son zamanlarda parlayan Demokratik Sol Parti'nin lideri Önder Aksakal, Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde, Ahmet Doğan Küçük Meydanında  seçim otobüsü üzerinden Şarköylülere seslenen Aksakal, kötü bir dönemden geçtiklerini belirtti.

 

 

Türkiye'nin sıkıntılı bir süreç içinde olduğunu belirten Aksakal, kurtuluşun tek çaresinin demokratik sol politikalarla ancak gerçekleşeceğini ve toplumunda artık bunu kabul ettiğini söyledi.

Başta MHP olmak üzere meclisteki tüm partilerin AK Parti'yi iktidarda tutmak için çalıştıklarını öne süren Aksakal "İttifaklar diye bir ucubeyi halkın önüne defakto bir şekilde getirdiler, 24 Haziran seçimleri öncesinde millet ne olduğunu anlamadan seçimlere gitti" dedi.

Kendisine yapılan eleştirilere de cevap veren Aksakal, isim vermeden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Aksakal, "'Karaoğlan'ın partisine AK Parti'ye seçim kazandırmak yakışır mıymış.' Ya sen ne içtin kardeşim, bu içtiğinden bize de söyle de biz de kendimize gelelim. Ne içiyorsun sen?" diye konuştu.

Cumhuriyeti tüketen sen
Kılıçdaroğlu'nu AK Parti'yi iktidarda tutmakla suçlayan Aksakal konuşmasına şöyle devam etti:

"Madımak'ta 37 tane insanı cayır, cayır yakarlarken 'şeriat isteriz' diye bağıranlarla seçimde ittifakı yapan sen. Cumhuriyet'in değerlerini tüketen sen. AK Parti'ye seçim kazandıran ben miyim? Gitmişim Cumhurbaşkanı'ndan randevu istemişim de bilmem neymiş.

Cumhurbaşkanı'ndan randevu istemek ayıp mı?
Türkiye Cumhurbaşkanı'ndan randevu istemek ne zamandan beri ayıp oldu arkadaşlar? Ne zaman suç oldu? Türkiye'de siyaset yapanlar, devleti yönetenden randevu isteyemez mi? 'Bu DSP nereden çıktı?' diyorlar. Nereden çıkacak kardeşim, Ecevit bu milletin aklındaydı, yüreğindeydi, kalbinde yaşıyor. İşte Demokratik Sol Parti de 17 yıl önce teslim ettiği devleti yeniden geri alacak onun için buralardayız" 

 

Önder Aksakal: - "Bu topraklar demokratik solcuların toprakları. Demokratik Sol Parti, 33 sene önce işçinin emekçinin hak arayışından doğmuş bir partidir"

 

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Trakya'nın demokratik solcuların toprağı olduğunu belirterek, "Bu topraklar demokratik solcuların toprakları. Demokratik Sol Parti, 33 sene önce işçinin emekçinin hak arayışından doğmuş bir partidir." dedi.

Köprübaşı Meydanı'nda da parti otobüsü üzerinden vatandaşlara hitap eden Aksakal, Trakya'yı, DSP'nin doğduğu ve büyüdüğü topraklar olarak nitelendirdi.

Aksakal, Trakya'nın demokratik solcuların toprakları olduğunu savunarak, "Tekirdağ ve Trakya, Demokratik Sol Parti'nin doğduğu topraklardır. Tekirdağ, Edirne, Kırklareli Türkiye siyasetine Ecevit ile güvercinleri buradan havalandırıp Ankaralara kadar uzatan halkın memleketi buralar. Bu topraklar demokratik solcuların toprakları. Demokratik Sol Parti 33 sene önce işçinin emekçinin hak arayışından doğmuş bir partidir." diye konuştu.

CHP'nin izlediği politikaların yanlış olduğu yorumunu yapan Aksakal, "Televizyonlarda diyorlar 'Ya bu DSP nereden çıktı'? Ya kardeşim bu DSP 33 sene önce kuruldu. 3 defa devleti yönetti. Sen 27 senedir yan gelip yatarken, 'tarlada bostan yan gel Osman' yaparken DSP 3 defa devleti yönetti. Senin haberin yok. Çünkü devleti yönetme diye bir derdin de yok senin." ifadesini kullandı.Daha sonra  söz alarak konuşma yapan Şarköy DSP belediye belediye başkan adayı Hasan Hakan Bayraktar “Ak Parti belediye başkan adayları “Memleket İşi Gönül İşi”sologanıyla yola çıkmışlar ne gönül işi kardeşim rant işi.Diğeri “ Derman Belediyeciliği “diyerek nara atıyor.Kendisine derman olamayan size derman olabilirmi.Bakkal dükkanını yönetemeyen 40 milyonluk bütceyi nasıl yönetecek.Şarköy belediyesinin  12 yılı borç ödemekle gececek bunlar sıkıştığı zaman  topu büyüksehir belediyesine atıyorlar.Biz kazandığımızda Şarköy’ sosyal belediyeciliği kazandıracağız sulu tarım ve üretimden yana seffaf belediyecilik yapıp belediyenin kapılarını söküp insanların sorunların çözen belediye olarak hizmet yapacağız.Bunlar ranttan yana olduğu için Tarım arazilerine yüzde yetmişbeş inşaat ini vererek mütahitlere peşkef çekip normallvatandaşa yüzde 30 bileinşaat izni vermezler. Bizim belediyeciliğimizde bırakın mahalle yollarını tarla yollarınız kadastro yolları açılarak size üretim yapan üretken insanlara yardımcı olarak işlerini kolaylaştırıp ekonomilerini canlı tutulmasını sağlayacağız”dedi.

 

 
ETİKET :  

Tümü