İçişleri Bakanlığı Denetimleri Sıklaştırdı - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

İçişleri Bakanlığı Denetimleri Sıklaştırdı

09-08-2020 | 21:47

İçişleri Bakanlığı tarafından alınan karar gereği 81 il genelinde Kovid-19 tedbirleri kapsamında yapılan denetimler Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde de gerçekleşti.

Şarköy'de yapılan denetimlerde iş yerleri sahiplerine temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler anlatıldı. Kurallara uymayan iş yerlerine gerekli uyarılar yapıldı.

Şarköy’de gerçekleşen denetimlere Şarköy İlçe Kaymakamı Şenol Kaya ve Şarköy Belediye Başkanı  Alpay Var katıldı. Denetim ekiplerinde  İlçe Sağlık Müdürü, İlçe Tarım ve Orman Müdürü, Sahil Güvenlik, Emniyet ve Jandarma’dan güvenlik güçleri, Esnaf ve Sanatkarlar Başkanı da hazır bulundu.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Şarköy’de de yapılan denetimler ekipler sahilde umuma açık kafe, çay bahçeleri, büfeleri, ve dondurmacılar ve benzeri yerlerde denetimler gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamı Şenol Kaya denetimlerle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızın yoğun olduğu yerlerde denetimler yapılıyor. Tabi bu denetimlerde önceliğimiz rehberlik. İş yerleri ve vatandaşlarımıza uyulması gereken kurallar anlatılıyor. Tedbirlerin alınıp alınmadığı, kurallara uyulup uyulmadığına dikkat ediyoruz. Pandemi süreci devam ediyor, bu nedenle tedbiri elden bırakmamak lazım. Bilindiği gibi en küçük rahatlamada vaka sayılarının arttığını görüyoruz. Şarköylü vatandaşlarımızın kendileri ve çevreleri için kurallara uymalarını, tedbiri elden bırakmamalarını istiyoruz." dedi
ETİKET :  

Tümü