İyi Parti ilçe Başkanı Yıldıray Çakar'dan Kamuoyuna Açıklama - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

İyi Parti ilçe Başkanı Yıldıray Çakar'dan Kamuoyuna Açıklama

09-06-2022 | 00:27

İyi Parti Şarköy ilçe Başkanı Yıldıray Çakar Şarköy Haber gaztesini ziyaret ederek Şarköy Haber Gaztesi sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü Nuri Çağlar'a açıklamalarda bulundu. İyi Parti Şarköy ilçe Başkanı Yıldıray Çakar açıklamasını kamuoyuna duyurdu:
''İyi Parti Şarköy ilçe teşkilatı olarak öncelikle tüm ilçemize ve mahallelerimize sevgi ve saygılarımızı iletiyorum.
Bildiğiniz gibi İyi Parti olarak 2017 yılında iyiler hareketi olarak yola çıktık. O günden bu güne halkımızın desteği ile büyük bir hızla büyümeye devam ediyoruz. Kuruluşunda görev aldığım İyi Parti Şarköy ilçe başkanlığı olarak, milli sayımızı arttırmaya devam ediyoruz. Bu noktada halkımızdan aldığımız destek çığ gibi büyümeye devam ediyor. Millet ittifakı olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarılı olacağımıza canı gönülden inanıyorum.
Ben ve yönetimimin göreve geldiğimiz günden beri mahallelerimizi ve esnafımızı gezerek, vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Ülkemizin nabzını tutuyor, vatandaşlarımızın dertlerini dinliyor ve çözüm arayışlarında bulunuyoruz.
Bildiğiniz gibi 2019 yılında gerçekleşen yerel seçimlerde aday çıkarmayarak Cumhuriyet Halk Partisiyle birlikte seçimlere girdik ve bütün meclis üyesi kontenjanlarınıda Cumhuriyet Halk Partisine bıraktık. Bu seçimlerde, seçmenlerimize bazı vaatlerde bulunup sözler verdik. Seçimin kazanılmasının ardından, vatandaşlarımızın talep ve şikayetlerini almaya devam edip özeleştiride bulunuyoruz. Seçimden bu güne geçen 3 yılı düşündüğümüzde başarısız bir tablo görüyoruz. Seçim vaatleri arasında; spor kompleksi projesi, yaşlı bakım evi ve yaşlı bakım merkezi projesi, soğuk hava deposu ve hal projesi, çevre yolu ve otogar projesi, kapalı pazar yeri projesi, otopark ve alışveriş merkezi projesi, tarım işletme endüstrisi ve istihdam projesi, sokak hayvanları oteli, kreş ve gündüz bakım evi projesi, gençlik merkezi projesi, küçük sanayi sitesi projesi ve bazı köylere verilen düğün salonu projeleri bulunmaktadır. İlçemizin önemli sorunlarından biri olan ve vaatler arasında bulunan kapalı pazar yeri, otopark ve yeni otogar projesi hakkında hiç bir açıklama yok. Gerçekleştirdiği belirtilen projelerde, belediyenin ticarethane mantığı ile esnafımızla rekabet ettiği projelerdir. Esnafımız bize: 'Bizim rakibimiz belediye mi?' diyor. Belediyemizin ve ilçemizin önemli sorunları dururken, bütün gücün cafe işletmeye harcanmasını anlamakta güçlük çekiyoruz.
Belediyelerin ticarethane değil hizmethane olması gerektiği kanaatindeyiz. Pandemi şartları ve ekonomik kriz ile boğuşan esnafımız, şu anda zamanlaması yanlış olan yol çalışmaları ile iş kaybına uğruyor. Ülkemizin önemli gelir kaynağı olan turizm sezonu öncesi başlatılan çalışmalar esnafımız tarafından tepkiyle karşılanıyor. Şuan ki çalışma hızı gösteriyor ki, başlatılan çalışmalar turizm sezonuna darbe vuracak. Ayrıca uluslararası denizin temizliğini ve marka değerimizi arttıran Mavi Bayrağı 16 yıl sonra kaybettik. Şarköy'ümüzün turizm potansiyeline büyük bir darbe olarak görüyoruz. Çizilen pembe tablonun aksine memnuniyetsizlik hat safhada. Belediyecilik sadece kaldırım taşı döşemekle olmuyor. Vatandaşlarımızı ve esnafımızı anlamak, dinlemek ve onların çıkarları doğrultusunda hizmet etmek gerekmektedir. Bizler ittifak olarak çıktığımız bu yolda belediyemiz ile iletişim kuramıyor, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda çabalarımıza devam ediyoruz.
Mevcut konum gösteriyor ki, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bulunan uyum yerel yönetimlerde mevcut değil ve olmayacaktır. Görüş ve düşüncelerimiz önemsiz bulunsa bile bizler, vatandaşlarımız ile birlikte büyümeye ve güçlenmeye devam ediyoruz. Millet ittifakı olarak genel seçimi kazanmamız ardından, yerel seçimlerde daha güçlü bir İyi Parti için çalışacağız ve belediyecilik anlayışını sil baştan yazacağız. İyi Parti Şarköy ilçe teşkilatı olarak bütün vatandaşlarımıza kapılarımız açıktır. Ve şunu unutmasınlar ki bugün erken diyenler yarın çok geç kalabilirler. Cesur insanlarla omuz omuza yürümek gücümüze güç katıyor ve katmaya devam edecek.
ETİKET :  

Tümü