Kenan Hocadan Gazetemize Ziyaret - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

Kenan Hocadan Gazetemize Ziyaret

30-09-2018 | 13:14

Kenan Hocadan Gazetemize Ziyaret

Tekirdağ Şarköylü hemşehrimiz, ses sanatçısı Kenan Serhat İnce ve  babası Cevat İnce  Gazetemizi ziyaret etti. Şarköy Haber Gazetesi sorumlu yazı işleri müdürü ve aynı zamanda DHA Şarköy muhabiri  Nuri Çağları’larla çok eski dost olan 1995 yılnda Şarköy halk Eğitim Merkezinin açmış bağlama kursunda kültür Bakanlığı TRT sanatçışı Ali Seydi Adıgüzel’den bereber ders aldığı   Türk Halk Müziği  bağlama ve ses sanatçısı Serhat Kenan İnce ve Babası Cevat İnce  beraberinde  Şarköy Haber Gazetesini ziyaret etti. Uzun yıllardır sahne yaşamına İzmit’te devam eden İnce bilindiği üzere Kocaeli Üniversitesi’nde lisans eğitimi tamamlamıştı.Şarköy Haber Gazetesi olarak, Tekirdağlı hemşehrimize gerek akademik gerekse sahne yaşamında başarılar dileriz.

 

Kenan Serhat İnce kimdir ?

1987 de Şarköy-Tekirdağ'da doğdu. Müzik hayatına 8 yasında bağlamayla basladı. Kültür Bakanlığı sanatçısı Ali Adıgüzel ile çalışmaya devam etti. 2003 yılında Doç.Dr. Şenel Önaldı'dan Türk Müziği ve Makamlar eğitimi aldı, ardından sınava girerek THM müzik usta öğreticisi sertifikası almaya hak kazanan İnce, 2003 yılından itibaren Halk Eğitim Merkezleri ve çeşitli kuruluşlarda bağlama eğitmenliği ve THM Koro Şefliği yapmaktadır. Birçok sanatçıya sesiyle ve sazıyla eşlik etti. 2005 yılında TRT İstanbul Radyosu THM Gençlik Korosu sınavını kazandı. Müzik eğitimine değerli sanatçı Erol Köker şefliğinde Elvan Sevim ile devam etti. Kocaeli Halk Eğitim Merkezi de dahil birçok özel ve resmi kurumda Bağlama Eğitmenliği ve THM Koro Şefliği yaptı ve hala İzmit Belediyesi Türk Halk Müziği Uygulama Topluluğu'nu, İzmit Belediyesi Çoksesli THM Gençlik korosunu ve yönetmektedir.

Kenan Serhat İnce, lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde, yüksek lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'de Türk Musikisi alanında tamamlamış, yine Türk Müziği alanında doktora yapmakta, akademik kariyerine devam etmektedir.

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışmakta aynı zamanda Türk Halk Müziği Ana Sanat Dalı Başkanlığı ve konservatuvar müdür yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Yücel Paşmakçı, Mutlu Torun, Mehmet Erenler ve Çetin Akdeniz'den çeşitli dersler alan İnce, Paşmakçı ekolünde çalışmaktadır.
ETİKET :  

Tümü