KORUMA ALTINA ALINARAK SİT ALANI İLAN EDİLDİ - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

KORUMA ALTINA ALINARAK SİT ALANI İLAN EDİLDİ

26-09-2020 | 17:03

Tekirdağ iline bağlı Şarköy ile Süleymanpaşa ilçelerinde bulunan iki bölge için Bakanlık tarafından doğal nitelikli sit alanı ilan edildi.
Bakanlık, Türkiye’nin dört bir yanında sit alanı ve koruma alanı olarak belirlenecek yerlerin tespitini yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda bu sabah itibariyle Tekirdağ ilinde iki ilçeyi kapsayan doğal nitelikli sit alanı ilanı yayımlandı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yurt genelinde özel korunması gerek bölgelerin korunması amacıyla doğal korunacak sit alanlarını belirlemeye ve ilan etmeye devam ediyor. Son iki yılda bakanlık tarafından kesin korunacak hassas alan belirlenen 83 milyon metrekare alan bulunduğu kaydedildi. Bu kapsamda Tekirdağ’da Şarköy ilçesi başta olmak üzere Süleymanpaşa ilçelerinde iki bölgede doğal sit nitelikli koruma alanı ilan edildi. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete’de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.
Konuyla alakalı Resmi Gazete’de yer alan bilgiye göre, Tekirdağ ili, Şarköy ilçesi, Kızılcaterzi Doğal Sit Alanı, Bakanlık Makamının 11.09.2020 tarihli ve 191777 sayılı Olur’u ile Doğal Sit Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edilmiştir.
Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesi, Kumbağ Mahallesi Dut Limanı ve Sütlüce Manastırı Doğal Sit Alanı, Bakanlık Makamınının 11.09.2020 tarihli ve 191763 sayılı Olur’u ile Doğal Sit Nitelikli Doğal Koruma Alanı olarak tescil edildi.
ETİKET :  

Tümü