10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI

14-04-2019 | 02:11

 

10 NİSAN POLİS GÜNÜ MESAJI

Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve milletimizin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatımızın 174. Kuruluş yıldönümünü kutluyorum.

Köklü bir geçmişe, tecrübe ve birikime sahip olan Türk Polis Teşkilatı, insan hak ve özgürlüklerinin korunması, kamu düzeninin sağlanması, suçların önlenmesi ve aydınlatılması için üstün bir gayretle hareket etmektedir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” sözünü kendisine düstur edinen Türk Polis Teşkilatımız, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sonsuza dek sahip çıkacaktır.

Emniyet Teşkilatımızın demokrasimize sahip çıkmak üzere vermiş olduğu cansiperane mücadele, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü engelleyen en etkili unsurlardan biri olmuştur. Türk Polis Teşkilatı, bu fedakârlığıyla tarihe adını altın harflerle kazımıştır.

Bu vesileyle görevlerini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize şükranlarımı sunuyor, görevi başında bulunan ve emekli olan polislerimize aileleriyle birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum.
ETİKET :  

Tümü