Ortada Direk Var Yandan Geç - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

Ortada Direk Var Yandan Geç

07-03-2019 | 13:26

2 yıldır yolun ortasındaki direk kaldırılamadı

Tekirdağ Şarköy ilçesinde bir mahallede 2 yıldır yol ortasında kalan 2 elektrik direği, görenleri şaşırtıyor.

PaylaşTwitle

 

İstiklal mahalesi kagir sokakta  Trakya Elektirik A.Ş’ye (TRADAŞ) ait elektrik direği, iddiaya göre, yeni binaların yapımında geri çekilmesi sonrası yol ortasında kaldı.

Yolu ortadan ikiye bölen ve aydınlatması olmayan elektrik direği, adeta kazalara davetiye çıkarıyor. Sürücülerin yolu kulanaması nedeniyle park edilen araçlar nedeni ile çıkmaz sokak olması, görenleri de şaşırtıyor.Mahale sakinleri hasta veye yangın olması halinde Ambulans ve İtfaiye araçlarının sokağa giremeyeceğini söyleyerek tepki gösteriyorlar.

Mahalle sakinlerinden İ,H 20 yıldır aynı mahallede yaşadığını, eki binaların yıkılıp yeniden yapılması nedeniyle binalar geri çekilmesi ve yolun genişletimesi  sonucu elektrik direğinin 2 yıl önce yolun ortasında kaldığını söyledi.

CİDDİ KAZA YAŞANMADI AMA...

Mahalle sakinlerinin direğe alıştığını, bu nedenle çok ciddi kazalar yaşanmadığını ifade eden İ.H, "Bugüne kadar burada olumsuz bir olay yaşanmadı.Ancak bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez. Yolun iki girişine araçlar park etiğinden yaya olarakta yolu kulanamıyoruz ve evlerimize girip çıkarken zorlanıyoruz. Yetkililerin direği yolun ortasından kaldırmalarını istiyoruz" dedi.

 
ETİKET :  

Tümü