Şarköy’de Geleceğe Nefes Fidanları Toprakla Buluştu - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

Şarköy’de Geleceğe Nefes Fidanları Toprakla Buluştu

Şarköy’de 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü nedeniyle düzenlenen fidan dikim etkinliğinde fidanlar toprakla buluşturuldu.

16-11-2020 | 16:23

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yapılan Milli Ağaçlandırma Günü fidan dikim etkinliği 81 ilde eş zamanlı olarak Şarköy ilçesinde de gerçekleştirildi. Bu yıl "Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" sloganıyla yürütülen kampanya kapsamında Tekirdağ ve ilçelerinde 70 bin fidan dikimi gerçekleştirildi.
Bu yılki fidan dikim etkinlikleri pandemi önlemleri kapsamında düzenlendi.

 

Şarköy İlçesi Kızılcaterzi Mahallesi Deredoğançiftliği mevkii nde 11 Kasım Çarşamba günü Saat:11.11 de Helvatepe Orman İşletme Şefliği tarafından fidan dikim töreni düzenlendi. Tören alanında katılımcılara maske, şapka ve endemik türlerden oluşan bitki çayı dağıtımı yapıldı.
Fidan dikim etkinliğine pandemi nedeniyle sınırlı sayıda katılım oldu. Şarköy Kamakamı Şenol Kaya,Şarköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Barış Elma,Şarköy Emniyet Müdürü Erdal Akkoyun,Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Yalçın Sevim, Şarköy Helva Tepe Orman İşletme Şefi Murat Mercanlı,Şarköy Orman İşletme Şefi Şerap Çelik, KızılcaTerziköy Mahallesi Muhtarı Yılmaz Sevgi, Şarköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Bu tören kapsamında 511 adet fidan toprak ile buluşturuldu. Törende düzenlenen alanın toplamı 34 hektar olup sene içerisinde 60.000 fidan Şarköy Helvatepe Şefliği tarafından dikimi yapılacağı öğrenildi.
ETİKET :  

Tümü