Şarköy'de Hijyenik Olmayan İnşaatta Aşüre Dağıtıldı - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

Şarköy'de Hijyenik Olmayan İnşaatta Aşüre Dağıtıldı

Tekirdağ büyükşehir ve Şarköy belediyesi tarafından Tekirdağ CHP milletvekili Candan Yüceer’in talimatıyla kovalık mevkine yapılan Tekirdağ Büyükşehir Kültürel Sosyo tesinin inşaat halindeki binada Tekirdağ büyükşehir belediyesi tarafından hijyenik olmayan ortamda aşüre dağıtıldı.

30-09-2018 | 15:52

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Cem Vakfı Şarköy Şubesi tarafından Muharrem ayı dolayısıyla Aşure Günü Etkinliği düzenlendi. Tekirdağ büyükşehir ve Şarköy belediyesi tarafından Tekirdağ CHP milletvekili Candan Yüceer’in talimatıyla kovalık mevkine yapılan Tekirdağ Büyükşehir Kültürel Sosyo tesinin inşaat halindeki binada Tekirdağ büyükşehir belediyesi  tarafından hijyenik olmayan ortamda aşüre dağıtıldı.

Şarköy ilçesinde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamalanmayan  inşaat halindeki Cemevi'nde gerçekleşen Aşure Günü Etkinliğinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ın yanı sıra; Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Cem Vakfı Genel Müdürü Hıdır Akbayır, Tekirdağ Alevi ve Bektaşi dernek başkanları, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve Tekirdağ büyükşehir belediyesi tarafından tahsis edilen üç otobüsle çevre ilçelerden bir çok vatandaş katıldı.

"MUHARREM AYININ HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM"

Etkinlikte konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak "Muharrem ayı, dinimizin en önemli, en kutsal aylarından bir tanesidir. Büyük acılara da şahit olmuştur ama Alevi canlar bu acıları sevgiye dönüştürmeyi de bilmiştir. Alevi cemaatinin Cem yapacağı binaların olmadığını görünce ilk Cemevi'ni Muratlı'da yaptık. Açılıştaki heyecan görülmeye değerdi. Şarköy'den bu konuda büyük bir talep geldi. Şarköy'ün mimarisine yakışır bir Cemevi yaptık. Ben Muharrem ayının hayırlı olmasını, kestiğiniz kurbanların kabul olmasını diliyorum" dedi.

Şarköy Aşure Günü Etkinliği, yapılan konuşmaların ardından edilen dualar ve aşure ikramı ile son buldu.

 




ETİKET :  

Tümü