ŞARKÖY'DE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

ŞARKÖY'DE İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

18-09-2021 | 19:48

Şarköy’deki İlköğretim Haftası kutlamaları 13 Eylül Pazartesi günü Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.
Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Barış Elma tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu, ardından saygı duruşunda bulunularak akabinde İstiklal Marşımız eşliğinde şanlı bayrağımız göndere çekildi.
HOŞKÖY İLKOKULU ORTAOKULUNDAKİ KUTLAMA PROGRAMI .
Sunuculuğunu Türkçe Öğretmen Melek Tüysüz'ün yaptığı 2021-2022 Eğitim ve Öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programı 13 Eylül Pazartesi günü Hoşköy İlkokulu-Ortaokulunda yapıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Barış Elma yaptı. Barış Elma konuşmasında “ Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrencilerimiz, Kıymetli Velilerimiz, Hoşköy İlkokulu ve Ortaokulunda düzenlediğimiz İlköğretim haftası törenine hoş geldiniz diyor, sizleri saygı, sevgi ve hürmetle selamlıyorum.
6 Eylül itibari ile yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının tüm Hoşköy İlkokulu ve Ortaokulu ailesine; Şarköy'ümüze,Tekirdağımıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeyiz. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının tüm Hoşköy İlkokulu ve Ortaokulu ailesine; Şarköy'ümüze, Tekirdağı-mıza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. <<2'DE
Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Türk Eğitim sistemimiz; tüm vatandaşlarımızı; Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarından biri olan "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin, dengeli ve düzgün bir karaktere sahip olmasını, aynı zamanda iyi insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmesi" görevini üstlenmiştir. Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi "Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı,yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder." Bu düşünceden yola çıkarak, Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak olanBakanlığımızın ortaya koyduğu 2023 hedefleri ve 2053, 2071 vizyonuyla buluşturacak olan temel unsur da yine eğitimdir. Bu bağlamda eğitim ve öğretimdeki en önemli hedefimiz; çocuklarımızın yetenek ve ilgilerinin dâhilinde zihinsel, ruhsal, sosyal gelişimlerine öncülük edip millî, manevi, ahlaki ve evrensel değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmektir. 2020 Mart bütün dünyanın uğraştığı covid salgın hastalığı ile mücadele veriyoruz.Yaklaşık 1,5 yıldır devletimiz, bakanlığımız halkımızın , öğretmen ve öğrencilerimizin salgından en az etkilenmesi için her türlü tedbiri alacak çalışmalar yapmaktadır. Bakanlığımızda Sağlık Bakanlığımızla ortak çalışma içinde okullarımızda en üst düzeyde tedbirler alarak,
2021-2022 eğitim öğretim yılında öğrencilerimizi okullarına kavuşturarak yüz yüz eğitim faaliyetlerine tam zamanlı ve bütün kademelerde bir eylül itibari ile uyum haftası olarak başladık ve 6 Eylül de eğitim öğretime başladık. Bizler büyükler olarak çocuklarımıza örnek olacak ve Maske Mesafe ve Hijyen Kurallarına azami riayet göstereceğiz. Öğrencilerimiz de okullarında bu kurallara uyacak, bizlerde Okullarımız öğrencilerimiz için her türlü tedbiri alarak, her türlü temizlik, dezenfek-siyon işlemlerini
titizlikle yaparak, okullarımızda yüz yüze eğitim faaliyetlerine devam edeceğiz.Değerli Öğretmenlerim,Heykeltıraş mermere ne ise öğretmen de çocuğa odur. Bu sözden hareketle ben de diyorum ki; sizler, öğrencilerimizin önce yüreğine, sonra aklına dokunan, okulu' ve okumayı sevdiren bir rehbersiniz. Özverili çalışmalarınızla onları bilgi, beceri, tutum ve değerlerle donatacağınıza inancım tamdır. Bu zor fakat kutsal görevinizde hepinize başarılar diliyorum. Sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir öğretim yılı geçirmenizi temenni ediyorum.
Sevgili Öğrencilerim,Halk ozanımız Aşık Veysel bir şiirinde okulun önemini dile getirirken şöyle diyor: Dünyanın en zengin aklını gördüm. Sermayesini sordum.Dedi ki: Oku! Sîzlerin de gözlerinde, okula başlamanın heyecanını, sevincini, ışıltısını görüyor, bu ışıltıyı hiç kaybetmemenizi diliyorum. Okul, sizin ikinci eviniz; öğretmen ve arkadaşla-
rınız ise ikinci ailenizdir. Bu yeni eğitim ve öğretim yılında da arkadaşlarınızla ve öğretmenlerinizle hep birlikte çok güzel bir yıl geçirmenizi ve derslerinizde başarılı olmanızı diliyorum.
Saygıdeğer Velilerimiz,çocuklarımızı okulla buluşturmanın heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. Sizin çocuklarınız, bizim çocuklarımızdır. Mevlana'nın dediği gibi: "Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşabilir." sîzlerle bizlerin paylaştığı aynı duygu çocuklarımızı güzel bir geleceğe hazırlamaktır. Bizlere emanet ettiğiniz yavrularınızı hayata beraberce hazırlayacağız.
Eğitim öğretim sürecinde sizlerin de desteklerinizi yanımızda görmekten mutluluk duyarız. Bu duygu ve düşüncelerimle konuşmama son verirken 2021-2022 eğitim öğretim yılının Şarköyümüze Tekirdağımıza ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyor sağlıklı başarılı bir yıl olmasını temenni ediyorum, saygılarımı sunuyorum" dedi. .
Barış Elma’nın konuşmasının ardından etkinlik programı Hoşköy İlkokulu 4-A sınıfı öğrencilerinden Ceylin Aydoğdunun Köy Öğretmenleri adlı şiiri okuması. Hoşköy İlkokulu 2-A sınıfı öğrencilerinin “Şimdi Okullu Olduk” adlı şarkıyı seslendirmeleri. Hoşköy Ortaokulu 7-A sınıfı öğrencilerinden Ecrin Çantanın "Dünyanın Bütün Çiçekleri” adlı şiiri okuması. Hoşköy İlkokulu/Ortaokulu 8. Sınıf öğrencilerinin 1. sınıf öğrencilerine "Okula Hoş Geldiniz" çiçeğini sunması ile devam etti.
Anasınıfı öğrencilerinin ilk ders zilini çalması ile program sona erdi.

 
ETİKET :  

Tümü