ŞARKÖY'DE YAZ KUR'AN KURSLARI 27 HAZİRAN'DA BAŞLAYACAK - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

ŞARKÖY'DE YAZ KUR'AN KURSLARI 27 HAZİRAN'DA BAŞLAYACAK

15-06-2022 | 01:50

Tekirdağ Şarköy'de okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte açılan "Yaz Kur'an Kursları" bu yıl 27 Haziran'da başlayıp 26 Ağustos'ta sona erecek.
"Geldi Yaz Tatili Şimdi Kur'an Öğrenme Vakti", "Haydi Koş Gel Camiler Seninle Güzel" temasıyla başlayacak olan Yaz Kur’an Kurslarında Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere İslam'ın temel inanç esasları, ibadetleri ve Hz. Peygamber'in hayatı gibi konuların işleneceği belirtildi.
Şarköy Müftülüğü Gençlik Koordinatörü Yaşar Özen yaptığı açıklamada; "Kurslara katılacak çocukların dini yükümlülüklerini yerine getirebilmeleri için gerekli dua ve sureleri ezberlemeleri ve Kur'an-ı Kerim'i meali ile birlikte okuma alışkanlığı kazanmaları amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığımızca cami ve Kur'an Kurslarında düzenlenen "Yaz Kur'an Kursları"na kayıtlar öğrencinin kendisi veya velisi tarafından 20 Haziran-4 Temmuz 2022 tarihleri arasında cami ve Kur'an Kurslarına yapılacak olup, 27 Haziran'da başlayacak olan kurslar 26 Ağustos'ta sona erecek." İfadelerine yer verdi.
ETİKET :  

Tümü