Şarköy Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı Annelerin Anneler Gününü Kutladı - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

Şarköy Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı Annelerin Anneler Gününü Kutladı

16-05-2024 | 23:59

Toplumun temel taşı olan aileyi, sevgi ve fedakarlıklarıyla bir arada tutan annelerimizin bu özel gününü kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.
Annelik, dünyada hiçbir şeyle kıyaslanamayacak en yüce duygudur. Karşılıksız ve şartsız sevgiye, fedakârlığa, insanı insan yapan tüm değerlere sahip annelik, en kutsal görevlerden biridir.
Aile ve toplumun direği olan, gelenek ve örflerimizi bizlere öğreten annelerimiz, milletimizin birlik ve bütünlük içinde yaşayabilmesinin de en önemli manevi kaynağıdır. Bu nedenle annelerimize olan sevgi ve saygımızı sadece bir gün ile sınırlamayıp, her gün aynı heyecanla göstermenin gayreti içerisinde olmalıyız. Annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, nefes aldığımız her gün annelerimizin merhametine, şefkatine ve ilgisine layık olmaya çalışmak hepimizin görevi olmalıdır.
Sevgili Peygamberimizin, “Cennet, annelerin ayaklarının altındadır” sözü dinimizin annelerimize verdiği önemi ve onlara göstermemiz gereken hürmeti gözler önüne sermesi açısından çok anlamlıdır.
Bu düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün annesi Zübeyde Hanımın, ülkemizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin anneleri, ebediyete intikal etmiş annelerimiz olmak üzere bütün annelerin Anneler Günü’nü kutluyor, fedakâr emekleri ile bizleri bugünlere ulaştıran annelerimize sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.
ETİKET :  

Tümü