Şarköy Kaymakamı Dr.Ahmet Naci Helvacı 19 Mayıs’ı kutladı! - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

Şarköy Kaymakamı Dr.Ahmet Naci Helvacı 19 Mayıs’ı kutladı!

21-05-2024 | 22:54

Şarköy Kaymakamı Dr.Ahmat Naci Helvacı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı paylaştığı mesajla kutladı.
Şarköy Kaymakamı Dr.Ahmat Naci Helvacı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için mesaj paylaştı. Kaymakam Helvacı’nın, mesajında aşağıdaki ifadelere yer verdi:
19 Mayıs 1919’un 104. yıl dönümünü milletçe hep birlikte kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da Bandırma vapuru ile yapılan bu seyahat istiklal ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı, dünyaya Türk’ ün asla esir alınamayacağını haykırdığı bir seferdir. İstiklalimiz ve istikbalimiz için verdiğimiz büyük mücadele olan Kurtuluş Savaşı’yla aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını ve esir alınamayacağını tüm dünyaya ilan etmiş; Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan süreç, başka milletlerin bağımsızlık mücadelesine de emsal teşkil etmiştir.
Bu günün Atatürk tarafından gençliğe armağan edilmesi büyük anlam taşımaktadır. Mustafa Kemal Atatürk geleceğimizin teminatı olan gençlerimize olan inancını ve güvenini her fırsatta dile getirmiştir.
Sevgili gençler; vatanımızı canından üstün tutan ecdadımızın verdiği büyük mücadeleler ve fedakârlıklar sonucu kurulan Cumhuriyetimiz, sizlere emanettir. Bu emaneti korumak, daha ileri noktalara taşımak, muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmak için her zamankinden çok çalışmalısınız. İdeallerinin peşinden kararlılıkla giden, güçlü, dinamik, kendine güvenen, milli ve manevi değerlere sahip gençler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur. Ülkemizin geleceğinde söz sahibi olduğunuzda büyük bir özveriyle çalışmaya ve ülkemizi daha güçlü yarınlara taşımaya hazır olmalısınız. Sizleri seviyor, sizlere güveniyor, sizlerle gurur duyuyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.
ETİKET :  

Tümü