“Şarköy’ün Birleştirici Gücü” - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

“Şarköy’ün Birleştirici Gücü”

Yerel seçimlerde Şarköy’de Cumhuriyet Halk Parti Belediye Başkanı Süleyman Altınok Aday olmayacağını açıkladıktan sonra Mart 2019 seçimlerinde Şarköy’de CHP’den Şarköy CHP ilçe binasına giderek resmi başvurularını yapan 6 aday adayı Alpay Var, Efrayim Galip, Hüseyin Akkoç, Kazım Musa Kılıç, Neşet Yavuz ve Vahit Aslan Yapmıştı.

05-11-2018 | 12:24

CHP belediye başkan adayları Alpay Var “Şarköy’de Alpay Var” sloganıyla, Musa Kazım Kılıç “Aş’da Lazım, İş’de Lazım” sloganıyla ayrı tarihlerde Beşkardeşler isimli işletmede kendilerini tanıtım ve basın açıklaması yapmışlardı. Şarköy belediye başkan aday adayı Vahit Aslan "Zamanı Geldi! Şarköy Kazanacak” sloganıyla 4 Kasım Pazar günü Ayışığı çay bahçesinde Tekirdağ büyükşehir belediye başkanı CHP Tekirdağ büyükşehir aday adayı Kadir Albayrak, Malkara belediye başkanı CHP Malkara belediye başkanı aday adayı Ulaş Yurdakul, Tekirdağ bir önceki CHP belediye başkanı CHP. Tekirdağ büyükşehir Aday adayı Op.Dr.Adem Dalgıç, Şaröy eski belediye Başkanı Kanber Baldak, Şarköy CHP belediye başkan aday adayları Alpay Var, Efrayim Galip, Neşet Yavuz, Tekirdağ büyükşehir belediye meclisi ve Şarköy belediye meclis üyesi Nafız Selçuk Güvenilir, Şarköy belediye CHP meclis üyeleri Fatma Dindar,Osman Korkmaz,Ahmet Gürol, Şarköy CHP ilçe başkanı Birol Taner, Şarköy CHP kadın kolları başkanı Ayten Toga Büyük, Şarköy CHP gençlik koları başkanı Sezai Akıntürk, Muhtarlar ve partililer katıldı. Eşi ve çocuklarıyla davete gelen misafirleri kapıda karşılayan Şarköy CHP belediye başkan aday adayı Vahit Aslan şarköy CHP ilçe başkanı Birol Taner’in kürsüye gelerek aday adayı Vahit Aslan’ı kürsüye davet etikten sonra coşkulu bir kalabalığın alkışları arasında kürsüye çıkan Şarköy CHP belediye başkan aday adayı vahit Aslan konuşmasında salonu dolduranlara yaptığı konuşmada zaman birlik bereberlik zamanı vurgusu yaparak Cumhuriyet Halk Partisinin her kademesinde görev almış birisi olarak 14 yıllık siyasi tecrübe ve birikimiyle Şarköyün ve mahalerin dağını taşını bildiğini bunun için Şarköy’e hizmet etme zamanının geldiğine vurgu yaparak, konuşmasına şöyle devam etti;

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin her kademesinde görev alan değerli partili arkadaşlarım, Belediye Meclisi Üyelerim,Değerli Muhtarlarım,Uzaktan yakından bizi kırmayıp destek olan çok değerli dava arkadaşlarım, Hizmetin en iyisine layık olan değerli Şarköy' lü hemşerilerim, Basınımızın Güzide Temsilcileri, Değerli Misafirler, Aziz Hemşerilerim, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Gençler, Çocuklar;

Konuşmama başlamadan önce hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Bu gün burada 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel yönetim seçimlerinde CUMHURİYET HALK PARTİSİ 'nden Şarköy Belediye Başkanlığı Aday Adaylığıma ilişkin Basın Açıklaması yapmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz.Bu itibarla beni cesaretlendiren ve bana bu olanağı sağlayan CUMHURİYET HALK PARTİSİ örgüt ve üyelerine teşekkür ediyorum.

 Parti Başkanlığım süresince omuz omuza mücadele verdiğim, Kadın kolları temsilcilerimiz olan; direnişin ve dayanışmanın yegane sembolleri, her biri Cumhuriyet güneşi, her biri ATATÜRK evladı, her biri kardelen çiçeği; Yiğit Kadınlarımıza Selam olsun!..

 Yine Parti Başkanlığım süresince; Silivri Şahinleri olarak direnen, Gezi’de Demokrasi destanı yazan,Partimizin Bayrak ve flamalarını Gece yarısı ve yağmurlu havalarda gerekli yerlere asan; Cesur,Azimkar,Kararlı ve Büyük Önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ün Gençliğe Hitabe’sindeki Gençlik olan,Geleceğimizin Temsilcisi,Partimizin Ömürcüsü Gençlik kollarımıza Selam olsun.

 ATATÜRK’ün yaktığı Özgürlük ve Demokrasi meşalesi; Laik TürkiyeCumhuriyeti’ni İlelebet Payidar kılacak olan Kadirşinas Halkımıza Selam olsun.

Biz bu güzide ekiplerle ve halkımızla;Devrim Şehidimiz UĞUR MUMCU’yu anma gecelerimizden Tüm Şehitliklerimizi ziyarete ve hertürlü sanatsal organizasyona kadar çok harika işler yaptık.Ve bu güzel insanlarla Partimizin %40 larda olan oylarını %60 lara çıkardık.Partimizi dayanışma ruhu ve sevgi ile yücelttik.

Huzurlarınızda kendilerine en kalbi Teşekkürlerimi sunar,daha da güzel eylemlerde omuz omuza mücadele vermeyi dilerim.

Değerli Halkımız ve sevgili basın mensupları, 31 Mart 2019 Yerel Yönetim Seçimleri, Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kritik seçimlerinden biri olarak kayıtlara geçecektir.

Bu seçimlerde yerel yöneticiler belirlenirken,aynı zamanda;

ülkemizin yağmalanan, talan edilen, israf edilen, ranta kurban edilen geleceği de oylanacaktir. Ülkemizde pembe tablolar çizilen

ekonominin aslıında bir kara tablo olduğu hemen herkesin malumudur.

AKP döneminde, tam 17 yıl boyunca işsizlik ortalaması % 10'un altına düşmemiş , işsizlik ve özellikle genç işsizlik tavan yapmıştır. AKP iktidarı, Cumhuriyet tarihinin bütün birikimlerini, tesislerini, fabrikalarını, şirketlerini özelleştirme adı altında, birkaç yıllık kazançlarına denk düşen bedeller karşılığında satmıştır.

Türkiye halen dünyada en yüksek enflasyona sahip ülkeler arasında yer almaktadır.

Ekonomiyi uçurduk, klasman atladık söylemi palavradan ibaret kalmıştır. 1993' te dünyanın en büyük 17. ekonomisi olan Türkiye, bugün 19. sıraya gerilemiştir.

Türk vatandaşları AKP iktidarında dünyanın en pahalı benzin ve mazotunu tüketmeye ve böylelikle kazıklanmaya mahkum edilmiştir. Günümüzün en medeni gereksinimlerinden olan ; elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet ve benzeri faturalar ödenemeyecek noktalara ulaşmıştır.

AKP döneminde; işciler, memurlar, çiftçiler velhasıl bütün kesimler mağdur edilmiştir. Sağlık harcamalarına ayrılan pay azalmış, sağlık giderlerinin önemli bir bölümü vatandaşın cebinden karşılanmaya başlanmıştır. Sağlık hizmeti giderek paralı hale gelmeye başlamıştır.

İç ve diş borçlar katlanmış, borçların vadesi kısaltılmıştır.

İcralar ve iflaslar artmış , kredi kartı borçları ve kredi borçları tavan

yapmış,Gelir dağılımı bozulmuş, rant, israf ve yağma ekonomisi egemen olmuş,Devletin tüm krumları çökertilmiştir.Çizilen pembe tablolara rağmen, ekonomik düzen yıllar içinde insanımızın manevi değerlerinde de büyük aşınmalara yol açmıştır. AKP döneminde yolsuzluk, rüşvet ve imar yağması patlamıştır. Milyonlar açlık sınırı altında yaşarken,iktidar yandaşları ; saraylarda,yatlarda,uçaklarda sefa sürmektedir.

Durum vahim ve çok üzücüdür.

Değerli Vatandaşlarım, Kıymetli Hemşerilerim, Bugüne kadar parti yönetiminde ve Belediye meclislerinde sergilediğimiz; tutum, çalışma, bilgi, birikim, temsil ve başarıyı, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altinda Şarköy Belediye Başkanliğı görevinde de sürdüreceğimden emin olabilirsiniz.

İktidarın tam 17 yıldır yaptığını yapmayacağız. CUMHURİYET HALK PARTİSİ olarak hiç kimseyi siyasi fikrinden, partisinden, mezhebinden, inancından ve görüşünden dolayı ötekileştirmeyeceğiz.

Hoşgörülü, kucaklayıcı, birleştirici ve bütünleştirici olacağız. Ayrım yapmadan hizmet etmek; hakkı, hukuku ve adaleti gözetmek başta gelenprensibimiz olacaktır.

Aziz Hemşerilerim, Değerli Basın Mensupları Çeşitli mecralarda; İlçemizde Kamu yararına çalışan derneklerde yönetici,CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NDE; önce Başkan yardımcısı sonra Başkan sıfatıyla Uzun yıllar büyük bir aşkla,şevkle, gururla ve onurla hizmet ettim.

Dolayısıyla Şarköy'ümüzün dağını, taşını, havasını, suyunu; kısaca ruhunu iyi biliyorum. Zaman;yenilenme, değişim ve dönüşüm zamanıdır. Zaman; Sarköy'ü daha iyi ve kaliteli hizmetlerle buluşturma zamanıdır. Zaman; Şarköy Halkı’nın yaşam kalitesini layık olduğu daha modern, daha çağdaş, daha uygar seviyelere taşıma zamanıdır.

Şarköy’ümüzün sorunlarını çok iyi bilen ve soruna değil,çözüme odaklı hayat felsefesi olan biriyim. Adaylığım onaylandığı taktirde sizlere sunacağım birçok Projem var . Ve hiçbiri hayal mahsulü değil,her biri gerçeğin öz ürünüdür. Ancak şu an aday adayı sıfatıyla bu açıklamayı yaptığımdan projelerimi açıklamayı nezaketen uygun bulmuyor,sadece; turizm’den tarıma,spordan sanata,doğadan tarihi eserlerimizi tanıtıcı turizme kadar birçok uygulanabilirlik alanı olan projem olduğunu, ve bunlara; yeni otogarın,çok katlı otoparkın,kapalı Pazar yerinin ilaveten dahil edileceğinin bilinmesini istiyorum.

Değerli Misafirler, Aziz Hemşerilerim, Saygıdeğer Hanımefendiler,Beyefendiler, Gençler, Çocuklar ;

Özgür ve mutlu insanlar için, Üreten, Büyüyen, Paylaşan, Çevre Dostu Ekonomiyi önemseyen sürdürülebilir bir yerel kalkınma için, Yerel Yönetimin bütün evrelerinde Eşitlik ve Toplumsal Dayanışma, Hak, Hukuk, Adalet için, Nitelikli Belediye hizmetleri ve günışığında açık, saydam yönetim için, Kalkınan, Kentleşen, Çağdaş yeni yerleşimlere sahip; gelişmiş,Trakya'nın ve Türkiye'nin gururu ve güzide bir turizm kenti; yeni Şarköy için, Barış, Demokrasi ve kalkınmanın. Atatürk İlke ve Devrimleri ile cumhuriyet değerlerine bağlilık ve saygının öncelikli hedef olduğu bir çağdaş kent için;

Şarköy Belediye Başkanliğına adayım.

Saygıdeğer hemşerilerim;Sizlere bakınca gözlerinizdeki ışıltıyı ,yüreğinizdeki sıcaklığı hissedince doğtu yerde ve doğru insanlarla beraberim diyorum.Bizleri biraraya getiren sevda ve gönül birliği;aydınlık yarınlarda birlikte yönetme isteğidir.Ülkesi için benimle aynı duyguları aynı kaygıları paylaşan GÖNÜLDAŞLARIM.

Birlikte yöneterek birlikte mücadele etmeye Şarköyümüze olan sevdamızı bir potada toplayıp tekbir yürek gibi çarparak destan yazmaya varmısınız...

Ülkemde bunca yoksulluk,yolsuzluk,işsizlik,açlık kol gezerken yüreğimdeki vatan sevgisi görev aşkı ile tecrübemle,çalışkanlığımla,dürüstlüğümle göreve hazırım.

Hepinizi tekrar saygı ve sevgiyle selamlıyor;

Daha güzel bir Şarköy’de; ilçesini birlikte yöneten,gülen ve mutlu insanlar olarak buluşmayı dilerim...

HOŞÇAKALIN , SEVGİYLE KALIN , UMUTLA KALIN , ATATÜRK VE

LAİK CUMHURİYET GÜNEŞİYLE KALIN...”konuşmasının ardında salonda bulunan tüm adayları sahneye davet ederek şarköy’de Birleştirici güç olduna vurgu yapan CHP Şarköy belediye başkan aday adayı Vahit Aslan 14 yıllık siyasi yaşamında kendisinin kahrını çeken eşini ve çocuklarını sahneye çağırarak mutlu bir aile tabloso görüntüsü vererek eşi ve çocuklarına teşekür etti.
ETİKET :  

Tümü