Tekirdağ Valisi Recep Soytürk'ten Anneler Günü Mesajı - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk'ten Anneler Günü Mesajı

16-05-2024 | 23:58

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk, Anneler Günü dolayısıyla toplumun en küçük yapı taşı olan ailelerin temelini annelerin oluşturduğunu belirterek, annelerin hoşgörü, karşılıksız özveri, sevgi ve şefkat duygularının tükenmez kaynağı olduğunu vurguladı. Soytürk, annelerin toplumun mimarı olduğunu ve anneliği mukaddes bir değer olarak gören Türk milletinin anneleri her zaman hatırlaması gerektiğini ifade etti.
‘’Toplumumuzun en küçük yapı taşlarını aileler, ailelerin de temelini anneler oluşturur. Annelerimiz, hoşgörünün, karşılıksız özveri, sevgi ve şefkat duygularının tükenmez kaynağı, yaşamımızın en önemli varlıklarıdır. Çocukların hayatla aralarında en güçlü bağ anneleridir. Anne sevgisi ve şefkati alan bir çocuk; kendisi, ailesi ve çevresiyle olumlu ilişkiler geliştirir, annesiyle olan sağlıklı ilişkisi yaşantısını, karakterini, ruhsal durumunu olumlu yönde etkiler.>
Yetiştirdiği erdemli, doğru, dürüst ve ahlaklı bireylerle annelerimiz; toplumun mimarı, mukaddes varlıklardır. Bizi millet yapan, bizi birbirimize kenetleyen değerlerin yaşatılmasında, kültürümüzün, geleneklerimizin devam ettirilmesinde en büyük pay annelerimize aittir. İlk öğretmenimiz annelerimizdir.
Anneliği en mukaddes ve en çok hürmete layık bir değer olarak gören bir inancın, kültürün mensuplarıyız. Annelerimizi daima mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, onlar için en büyük armağandır. Annelerimizin gülen yüzleri, bizler için de en değerli hazinedir. Annelerimizi, yılın sadece bir gününde değil her gününde hatırlamalı, gönüllerini hoş tutmalı, sevgi ve saygımızı daima göstermeliyiz.
Bu vesileyle, başta Şehit ve Gazilerimizin anneleri olmak üzere, bütün annelerimizin Anneler Günü'nü kutluyor, mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum.’’
ETİKET :  

Tümü