YARALI LEYLEĞİ BELEDİYE VETERİNERİ TEDAVİ ETTİ - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

YARALI LEYLEĞİ BELEDİYE VETERİNERİ TEDAVİ ETTİ

Şarköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Hoşköy Mahallesi’nde kanadından yaralanan leylek genel muayenesi yapılarak tedavi altına alındı.

13-09-2019 | 20:31

Şarköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından Hoşköy Mahallesi’nde kanadından yaralanan leylek genel muayenesi yapılarak tedavi altına alındı.
Şarköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ferhat Aşıcıoğlu yaralı yavru leylek hakkında vermiş olduğu bilgilendirmede, Hoşköy mahallesinde muhtemelen çocukların taş atması neticesiyle kanadından yaralandığını belirtti. Belediye Veterineri Ferhat Aşıcıoğlu tarafından tedavi altına alınan leyleğin tedavisinin tamamlanmasından sonra Tekirdağ yaban hayatı koruma müdürlüğü yetkililerine teslim edildiği belirtildi.
Şarköy Belediyesi Veteriner hekimi Ferhat Aşıcıoğlu yapmış olduğu açıklamada, Şarköy Belediyesi olarak sokakta yaşayan her hayvanı önemsediklerini belirterek, onların yaşama ve barınma haklarına saygı duyduklarını, yaşam koşullarını iyileştirmek için çaba sarf ettiklerini kaydetti.
Tekirdağ Şarköy ilçesi Hoşköy Mahallesinde sürüden ayrılan ve balıkçı barınağına konan leyleğe, balıkçılar sahip çıkmıştı.
Leylek sürüleri 7 gün önce Hoşköy Mahallesinin üstünden geçerken sürüden ayrılan bir leylek balıkçı barınağına indi ve bir daha da uçamadı.Leyleği gören Barış Karadoğan, Petra ismini koydu. Balıkçı Nazım Çakır’ın sahip çıktığı Petra leylek Hoşköy mahallesinin maskotu olarak limanın simgesi haline gelen Petra leylekğin kalkamadığını gören Barış Karaoğlan Şarköy belediyesi veteriner müdürlüğünü araması sonucu ilk müdahale yapılan leylek Şarköy belediyesi geçi hayvan barınağına getirilerek tedavisi yapıldı.
Tekirdağ yaban hayatı koruma müdürlüğü yetkililerine teslim edildilen leyleğin sağlığına kavuşunca doğaya salınacağı öğrenildi.
ETİKET :  

Tümü