YAZLIKÇILAR ŞARKÖY’E ERKEN GELDİ - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

YAZLIKÇILAR ŞARKÖY’E ERKEN GELDİ

23-03-2020 | 23:53

YAZLIKÇILAR  ŞARKÖY’E ERKEN GELDİ

 Türkiye’de koronavirüs salgının görülmesi ve okulların da uzaktan eğitime geçmesiyle birlikte, özellikle büyük şehirlerde oturanlar, tatil beldelerine gitmeye başladı.

 Tekirdağ’ın Şarköy ilçesi sahilinde yazlıkları bulunanlar, henüz havalar ısınmamasına rağmen evlerini açtı.

 Türkiye’de koronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar köy, yayla veya yazlıklara gitmeye başladı.

 Yaz aylarında nüfus artışının yaşandığı Tekirdağ´ın turistik ilçesi Şarköy , koronavirüs tedbirleri kapsamında okulların da uzaktan eğitime geçmesi nedeniyle yazlıkçıların erken gelişleriyle dolup taştı.

İstanbul’dan, ilçedeki yazlığına gelen Fatma Çolak, insanlardan uzak kalmaya çalıştığını belirterek, “İstanbul’dan geldik. Malum dünyada koronavirüs diye bir salgın var. İnsanların bu konuda çok tedbirli olduğunu düşünmüyorum. Kalabalık ortamdan uzaklaşmak,  kafa dinlemek. Sakin bir zaman geçirmek için yazlığımıza geldim. Burada hem sakin, hem de balık tutarak zaman geçiriyorum. İnsanlardan ve toplumdan uzak, güzel” dedi.

 ‘EVDEN ÇIKMAYACAĞIZ’

 Selahattin Güleç ise koronavirüsle mücadelede devlete güvendiğini ifade ederek, “İstanbul’dan geliyoruz. Burada da evimiz var. Orada kalacağız. Oradan da çıkmayacağız. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözü sözdür uyuyoruz, evden çıkmayacağız” diye konuştu.

 

 ‘KALMAYI DÜŞÜNÜYORUZ’

 Ahmet Yılmaz ise hem koronavirüs nedeniyle şehirden uzaklaşmak hem de tatil yapmak için İstanbul’dan geldiklerini belirterek, “Hem tatil, hem de virüs nedeniyle geldik. Cumhurbaşkanının evde kalın çağrısı güzel bir şey. İşimize göre burada kalmayı düşünüyoruz” dedi.

 

 
ETİKET :  

Tümü