Ak Parti'de Temayül Heyecanı - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

Ak Parti'de Temayül Heyecanı

AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı, yerel seçimlerde partiden aday olmak için başvuranlara yönelik, teşkilat içinde temayül yoklamasına gitti.

26-11-2018 | 01:31

Kentte bir otelde yapılan temayül yoklamasında 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için Şarköy Ak Parti belediye başkan aday adayı olarak sekiz isim başvuru yapmıştı. Atlıhan Küçük, Aziz Nuhoğlu, Bahadır Keresteci, Can Gürsoy, Hüseyin Beyhan, Günay Özler, Kemal Türkoğlu, Yücel Yetiş Tekirdağ Ak Parti il başkanlığı tarafından yapılan temayül yoklamasına Şarköy ilçe yönetimi,belediye meclis üyeleri, kadın kolları,  gençlik kolları ve mahalle başkanlarından oluşan 60 kişi oy kullandı. Tekirdağ'da belediye başkanı aday adaylığı için başvuruda bulunan 80 kişi için oylama yapıldı.

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, yaptığı açıklamada, Türkiye genelinde ilk kez yeni bir sistemle oy kullanma işlemini gerçekleştireceklerini söyledi.

Yüksel, bu sistemle oylamanın daha hızlı olacağını belirterek, "Türkiye'de ilk defa uygulanan bir sistem. Genel merkezimizin talimatıyla internet üzerinden yapılan bir uygulama. İl genelindeki bütün yönetim kurullarımız, meclis üyelerimiz, mahalle başkanlarımız bu oylamaya katılıyor. Bin kişinin üzerinde bir sayı oy kullanacak. Herkes ilçelerine aday olarak görmek istedikleri isimleri internet üzerinden yazacak." dedi.

Tekirdağ'da yarışa giren aday adaylarına başarılar dileyen Yüksel, şunları kaydetti:

"Bu isimleri de genel merkezimiz ve genel başkanımız Tekirdağ'daki temayül sonuçlarını görmüş olacak. Teknolojinin kullanıldığı bir sitemle bugün oylamamız yapılacak. Aday adaylarımıza da başarılar diliyorum. İnşallah 31 Mart 2019 tarihi Tekirdağ'da AK Parti'nin tarih yazacağı bir gün olacak. 2014 yılındaki seçimlerde Tekirdağ'da yaşadığımız yol kazasını bu seçimlerde telafi edeceğiz."Temaül yoklaması yapılması sonrası Şarköy Ak Parti belediye başkanlığı için aday adaylığı baş vurusu yapan sekiz isim tekirdağ Ak Parti il başkanlığı tarafından Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel başkanlığında mülakat için 22 Kasım Perşembe günü tekirdağ ak Parti il başkanlığına Çağırıldı.

 

 

 
ETİKET :  

Tümü