Tayland'lı Kadın Müslüman Olduktan Sonra İmam Nikahı Kıydırdı - Şarköy Haberleri - Şarköy Haber

Tayland'lı Kadın Müslüman Olduktan Sonra İmam Nikahı Kıydırdı

02-02-2019 | 14:13

 Tayland’lı Kadın Müslüman Olduktan Sonra İmam Nikahı Kıydırdı

Tekirdağ Şarköy ilçesi Şenköy Mahallesinde yaşayan İsa Yengeç sosyal paylaşımdan tanıştığı   Tayland uyruklu Panchaphon Pandee  kadın 3 yıl görüştükten sonra evlendi. Tayland uyruklu, Budizm dinine mensup olan Panchaphon Pandee, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

 Şarköy İlçe Müftülüğünde düzenlenen "ihtida" merasiminde, İlçe Müftüsü Menderes Karapunar ve şahitlerin huzurunda Müslüman oldu. Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan merasimde Müftü Karapunar tarafından Panchaphon Pandee'ye, İslam dini ve Müslümanlık hakkında bilgi verildi.

Kelime-i Şehadet ve Kelime-i Tevhid getiren Panchaphon Pandee, Müslüman olarak Simge ismini alan Tayland’lı Simge ve İsa Yengeç Çifti Şarköy belediyesi nikah memuru tarafından resmi nikahın kıyılması neticesinde islami kurallara göre Şarköy İlçe Müftüsü Menderes Karapunar tarafından İmam Nikahı kıyıldı.Şenköy mahalle  muhtarı Fatih Nar Şarköy Haber Gazetesine  yaptığı açıklamada “ iki ayrı kıtanın insanlarının ayrı ülke ve çorafyadan olması aynı zamanda ayrı ayrı dinlere mensup olduktan sonra hem hayatlarını ve dinlerini birleştiren eşlere mutluluklar dilerim”dedi

 İlçe Müftüsü Menderes Karapunar, İslamı seçen ve Müslüman olan kadına hayırlı mutlu bir yaşam dileklerini iletirken, merasim sonunda bir adet Kur'an-ı Kerim ve ilmihal hediye ederek "ihtida belgesi'ni takdim etti.

 
ETİKET :  

Tümü